Школа 78

Про школу

Хто сказав, що середня школа — то лише місце, де здобуваються знання?

Хто сказав, що середня школа — то лише місце, де здобуваються знання?

Ні, вона має бути в житті кожної дитини другою домівкою, повною цікавих вражень та спілкування з однолітками, такою, що дає можливість повсякчасно набувати важливих умінь поведінки у суспільстві, а також розкриває унікальну особистість кожного з учнів. Справжня школа — щоденне свято для учня, й здатна зберігати в нього це враження протягом усього періоду навчання та все життя.

Запорукою високої якості навчання та виховання учнів будь-якого навчального заходу є досвідчений колектив викладачів. Нині у стінах школи №78 свої знання дітям передають 94 педагоги, у тому числі 2 заслужених вчителя України, 31 вчитель вищої категорії, 18 — першої та другої категорій. Близько третини вчителів мають більш ніж двадцятирічний досвід викладацької роботи; ще 25 працюють на теренах освіти від 10 до 20 років. На відзнаку їхніх професійних досягнень 13 педагогів визнані відмінниками освіти України, 9 отримали грамоти Міністерства освіти та науки України, ще 13 — грамоти ГУОтаН, 58 почесні грамоти та подяки КМДА.

Головне завдання зазначеного колективу — спрямувати усі переваги сучасної системи навчання та розвинутих технічних засобів на створення максимально сприятливих умов для кожного з учнів.

Діти мають можливість цілком свідомо обирати власний шлях до самовдосконалення та самореалізації й упевнені, що їхні педагоги завжди допоможуть їм на цій доволі нелегкій дорозі.

За результатами державної атестації, проведеної у 2005-2006 навчальному році представниками районного та міського відділів освіти, школа №78 отримала свідоцтво з відзнакою.

Навчально-виховний процес передбачає:

  • досягнення учнями високого рівня знань із базових навчальних предметів;
  • постійні вивчення та аналіз здобутого інноваційного досвіду;
  • запровадження у навчально-виховному процесі сучасних педагогічних технологій;
  • запровадження до повсякденного учбового процесу новітньої комп’ютерної техніки.

Нині школа має дуже розвинуту, почасти унікальну технічну базу. У 33 навчальних кабінетах налічується понад 70 комп’ютерів, об’єднаних загальною локальною мережею із можливістю виходу до Інтернету. Три спеціалізованих комп’ютерних класи, чотири інтерактивні демонстраційні дошки та 4 мультимедійні центри значно полегшують школярам засвоєння навіть найскладнішої навчальної інформації.

Піклуватися треба про усебічний розвиток дитини, адже саме у перші півтора десятиліття життя закладаються головні підвалини здоров’я. Із цією метою тут створено за сприяння Печерської районної у м. Києві адміністрації – уперше в Україні – внутрішньошкільний дитячо-юнацький спортивний комплекс. Учень може обрати для занять секцію на власний розсуд — баскетбол чи футбол, фітнес чи плавання, туризм або настільний теніс. Усі бажаючі можуть також займатися у секцїї дзюдо, вдосконалювати своє вміння грати у шахи і шашки. На базі школи проводяться Всеукраїнські, міські, районні спортивні змагання.

Школа №78 входить до п’ятірки кращих шкіл міста із проведення фізкультурно-спортивної роботи серед учнів, а 2004 року за цією категорією її було визнано кращим закладом середньої освіти в Україні.

Школа №78 входить до п’ятірки кращих шкіл міста із проведення фізкультурно-спортивної роботи серед учнів, а 2004 року за цією категорією її було визнано кращим закладом середньої освіти в Україні.

Вміння знати власне тіло, майстерно володіти ним – наріжний камінь не лише фізичного здоров’я, але й психічної стійкості зрілої особистості. Діти із захопленням займаються спортом, що допомагає їм відкривати у собі нові грані, нові таланти й здібності.

У розпорядженні учнів є два спортивних зали – ігровий та гімнастичний, басейн, зал для занять боротьбою й тир, хореографічний і тренажерний зали, шаховий клуб; УЄФА та Федерація футболу України нещодавно подарували школі майданчик зі штучним покриттям. Загалом тим чи іншим видом спорту займаються понад 500 дітей, причому не йдеться про відбір за певними фізичними здібностями: кожного хлопчика чи дівчинку буде прийнято до будьякої секції за бажанням. Учні школи є багаторазовими переможцями районних спартакіад, призерами міських спортивних змагань.

Окрім того, як для учнів, так і для співробітників школи тут постійно відкриті двері лікарських кабінетів. Стоматолог зможе швидко вилікувати розболілий зуб; фізіотерапевт підкаже, як уникнути травм чи застуди, або ж допоможе позбутися їхніх наслідків.

Для повноцінного розвитку дитини не менш важливим за спорт є здорове харчування. Учні не мають необхідності носити із собою бутерброди, щоб підживитися протягом навчального дня: сьогодні усі, хто виявляє таке бажання, забезпечуються в їдальні смачними гарячими обідами. Захотілося чогось іще? Тоді ласкаво просимо до шкільного буфету!

Чудово розвинуто мистецький комплекс: його становлять гуртки образотворчого мистецтва, дизайну, фотографії, риторики, вокалу, танців. Театральний колектив школи двічі виборював Гран-прі конкурсу «Кришталевий каштан на Печерську».

Школа має піклуватися й про розвиток естетичних здібностей учнів. Бібліотека закладу містить понад 80 000 примірників, серед яких є не одне рідкісне чи старожитнє видання. Усі бажаючі можуть ористуватися комп’ютером, що має вихід до мережі Інтернет.

Крім того, вже багато років однією з важливих складових навчального закладу є музей 4-ї гвардійської танкової армії, в якому постійно проводяться екскурсії та відбуваються зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Загалом у роботі гуртків та громадському житті школи бере участь переважна кількість учнів.

Молода — так із упевненістю можна сказати про школу №78, чия історія і традиції налічують уже сім десятиліть. Вулиця Шота Руставелі, 47, — вже третя її адреса, третій дім. Нова будівля є унікальною для освітніх закладів не лише Києва, а й усієї України: гармонійна, простора, світла – вона не пригнічує вразливу уяву дитини, як чимала частина звичних нам похмурих, стандартних сірих кубів.Тож не дивно, що дітям, які навчаються тут, значно важче нудьгувати. Окрім навчання, в них вистачає снаги на проведення різноманітних виставок, на видання власної газети (котру, до речі, Союз журналістів України відзначив почесним дипломом за кращий дизайн), на організацію різноманітних заходів у вільний від занять час. Вони зростають впевненими у собі, зусібіч розвинутими особистостями, здатними стати гідними громадянами своєї країни.